تلفن های ثابت اینترنتی گویا نیکاتک VOIP

سرویس های  تلفن های گویا

1

پخش پیام خوشآمد گویی و راهنمایی مشتریان به بخش مورد نظر

2

با افزودن کانال امکان پاسخگویی به چندین تماس در لحظه توسط اپراتور های مختلف میسر می شود

3

امکان برقراری تماس های ورودی و خروجی با شماره اینترنتی خودتان

4

امکان مشاهده گزارشات دقیق و مدیریت مشتریانی که با شما تماس گرفته اند

5

قابلیت تعریف و مدیریت داخلی ها و اپراتور های مختلف برای سازمان شما

6

می توانید تماس های خارج از تایم های کاری را مدیریت و به مقصد دلخواه هدایت کنید

7

قابلیت ایجاد صف تماس برای مشتریان و اتصال به اولین اپراتورِ در دسترس

8

می توانید تمام مکالمات یا مکالمات یک داخلی خاص را ضبط و ذخیره سازی نمایید

9

گزارش دقیق و کامل تماس های شما با قابلیت جستجوی پیشرفته و دریافت خروجی

10

امکان دریافت نظر و امتیاز دهی کاربر پس از پایان تماس

11

قابلیت دریافت پیغام های صوتی و ذخیره آنها در پنل کاربری شما

12

امکان ساخت منو های تماس تا سه سطح برای هدایت هرچه بهتر کاربر به اپراتور مربوطه

13

امکان مدیریت داخلی ها و تماس ها از طریق پنل مدیریت آنلاین

14

ما به طور روزانه در حال توسعه خدمات و امکانات خود هستیم

شرایط و قوانین استفاده از خدمات حقوق معنوی

شما با مشاهده یا استفاده از محتوا، ابزارها، سرویس‌ها و دیگر موارد، در جایگاه یک کاربر عادی یا یک کاربر عضو شده، قوانین و تعهدهای نیکاتک را به رسمیت می‌شناسید. هم‌چنین خود را متعهد خواهید دانست که از آخرین به‌روزرسانی این قوانین و تعهدها آگاهی داشته باشید. ما از اسامی نیکاتک و nikatak و دیگر ترکیب‌های این کلمات استفاده می‌کنیم. تمام حقوق مادی و معنوی این اسم، ایده‌های به‌کارگیری شده، محصول، سرویس و محتوای منتشر شده به هر شکل در وب‌سایت https://nikatak.com  و تحت هر زیردامنه‌ی آن برای شرکت نیکاتک محفوظ است و استفاده و بهره‌برداری از آن به هر شکل بدون مجوز کتبی از هیات مدیره این شرکت غیرقانونی تلقی خواهد شد.

قوانین جمهوری اسلامی ایران

شرکت هولدینگ  نیکاتک در کشور ایران ثبت شده است و تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌کند؛ در نتیجه، انتشار و توزیع هرگونه محتوای مجرمانه از نظر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا محافظت از آن به‌کمک خدمات نیکاتک به هر شکلی، برخلاف قانون و ناقض شروط این توافق‌نامه است. ما محتوای مجرمانه و فیلتر شده را در نیکاتک نمی‌پذیریم و به‌محض آگاهی یافتن از توزیع و محافظت چنین محتوایی، از این امر جلوگیری خواهیم کرد؛ در چنین حالتی وجه دریافتی از مشتری نیز برگردانده نخواهد شد.

انتشار محتوا و تصاویر غیراخلاقی و جنسی، حمایت، همکاری یا فروش مواد مخدر، تجهیزات کشتار جمعی، همکاری و حمایت از گروه‌های تروریستی و تجزیه‌طلب داخلی و خارجی یا هر فعالیت دیگری که مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد، مشمول ممنوعیت توزیع و محافظت در نیکاتک خواهد شد.

حقوق مولف (Copyright) و سایر قوانین نافذ بین‌المللی

شما با استفاده از نیکاتک می‌پذیرید که قوانین و عرف بین‌المللی اینترنت و قوانین و عرف نافذ در هر مورد یا منطقه مشمول خدمات نیکاتک  را رعایت می‌کنید و هیچ‌گونه اقدامی که به هر شکل موجب ایجاد مسوولیت حقوقی یا مالی خارج از حدود تعهدات شرکت برای نیکاتک  شود، انجام نمی‌دهید، و با وقوع این امر، تمامی مسوولیت‌های حقوقی و مالی مرتبط را به‌عهده می‌گیرید.

نیکاتک  این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که در هر زمان به صلاح‌دید و تشخیص خود و براساس شکایت‌ها و گزارش‌های وارده از سوی سازمان‌ها و نهادهای نافذ اینترنت و نهادها و اشخاص حقیقی و حقوقی نسبت به توقف عرضه‌ی خدمات به شما اقدام کند. در این موقعیت، وجوه پرداختی برگردانده نخواهد شد.

مسئولیت محافظت از رمز عبور

نیکاتک  تلاش کرده است تا کاربران نتوانند از رمز عبور ساده استفاده کنند، اما ممکن است کاربران از رمزهای عبور متداول استفاده کنند یا در حفظ و نگه ‌داری رمز عبور خود دقت کافی را نداشته باشند؛ در این موقعیت با سواستفاده از آن رمز عبور ممکن است خط تلفن متصل به نیکاتک، با اختلالاتی مواجه شود یا مورد سواستفاده قرار بگیرد. در این موقعیت نیکاتک هیچ‌گونه مسئولیتی را قبول نمی‌کند.

نیکاتک به‌شدت تاکید می‌کند از رمز عبورهای پیچیده استفاده کنید و از انتشار آن به‌شکل مجازی و فیزیکی بپرهیزید.

اطلاعات محرمانه

شما با استفاده از خدمات نیکاتک و عبور تماس های خود از این سامانه ابری، این اجازه را می دهید که نیکاتک تمام درخواست های تماس شما را دریافت، بررسی و تحلیل کند. آمار و گزارش های به دست آمده از مجموعه ی این عملیات ها در پنل کاربری در اختیار شما قرار خواهد گرفت. تمام اطلاعات مربوط به کاربر، شامل اطلاعات شخصی، تماس ها و محتوای صوتی آنها، اطلاعات داخلی ها و اپراتور ها نزد نیکاتک محرمانه قلمداد می شود و در صورت تبعیت از قوانین، در اختیار هیچ شرکت یا نهاد ایرانی یا بین المللی قرار نخواهد گرفت.

لازم به ذکر است حکم قضایی رسمی دادگاه جمهوری اسلامی ایران بر تمامی قوانین محرمانگی گفته شده یا گفته نشده اولویت دارد.

نکات مربوط به سرویس ها

•        استفاده از نام و نام خانوادگی حقیقی افراد به منظور ثبت نام در سایت الزامی است. درصورت مشاهده کلمات رکیک و الفاظ نامناسب، حساب کاربر خاطی مسدود می شود.

•        شما با عضویت در نیکاتک، دریافت تماس ها و پیامک های مربوطه را میپذیرید و حق اعتراضی در این مورد برای خود متصور نخواهید شد. (البته ما هم از اسپم بیذاریم!)

•        مسئولیت وارد کردن هرگونه اطلاعات اشتباه و غیر واقعی اعم از نام و نام خانوادگی، شماره همراه و... به عهده کاربر است.

•        درصورت خریداری کانال مازاد برای خطوط تلفن، کاربر ملزم به پذیرش و امضا قرارداد با سرویس دهنده اینترنتی (FCP) خواهد بود.

•        امکان لغو سرویس یا خط و بازگشت هزینه فقط در شرایطی ممکن است که نیکاتک در اجرای وظایف و خدمات خود دچار مشکل باشد و در غیر این صورت امکان پذیر نمی باشد.

•        کاربر به هیچ عنوان نباید نسبت به پرداخت وجه و خرید شارژ از طرقی به غیر از سامانه نیکاتک اقدام نماید. درصورت وقوع، تمام مسئولیت ها به عهده کاربر می باشد.

•        کاربر با خرید سرویس یا شماره تلفن از نیکاتک، میپذیرد که هزینه تعرفه مکالمات در تماس ها، طبق تعرفه ثبت شده در نیکاتک محاسبه گردد.

•        ارائه فاکتور رسمی برای هیچکدام از موارد خریداری شده مشتریان امکان پذیر نمی باشد و مشتریان گرامی صرفا میتوانند از طریق منوی فاکتورها در پنل کاربری خود اقدام به مشاهده فاکتور های خود نمایند.

•        پشتیبانی خدمات ابری درصورت عدم استفاده از پشتیبانی طلایی، به مدت یک سال خواهد بود و پس از آن، نیکاتک تعهدی نسبت به انجام امور پشتیبانی نخواهد داشت.

نیکاتک راهکاری سریع و مدرن برای بهرمندی از خدمات تلفن گویا در سطح کشور می باشد

ما با فراهم سازی زیرساخت قدرتمند مرکز تلفن اَبری بر پایه وُیپ(VOIP) و ارائه خطوط اینترنتی اختصاصی، با بهرمندی از چندین سال تجربه در این زمینه پا به عرصه نهادیم تا خدماتی در خور با هزینه بسیار پایین به کاربران و مشتریان گرامی ارائه نماییم

مزایای نسل جدید تلفن گویا (VoIP) چیست؟

اگر بخواهیم ساده بگوییم، با تکنولوژی انتقال صدا روی پروتکل اینترنت یا همان VoIP، می‌ توانید بر خلاف روش مرسوم گفتگوی تلفنی یا همان سیستم تلفن آنالوگ، با استفاده از پهنای باند اینترنت تلفن کنید.

 

VoIP صدای شما را به امواج دیجیتالی تبدیل کرده و آنگاه آنرا از طریق اینترنت منتقل می‌ کند. پس اگر از سیستم تلفن گویا استفاده کنید، در حقیقت در حال استفاده از اینترنت هستید. ضمنا با توجه به اینکه برای راه‌اندازی VoIP بصورت نرم‌ افزاری اتفاق می‌ افتد به راحتی می‌ توانید تلفن گویای خود را نیز راه‌ اندازی نمایید

اما استفاده از این سیستم مزایایی به‌ همراه دارد که در ادامه کمی درباره آنها صحبت می‌ کنیم.

1

صرفه‌ جویی در هزینه‌ ها

استفاده از سیستم تلفن VoIP در مقایسه با تلفن‌ های مرسوم یا آنالوگ هزینه بسیار کمتری دارد؛ مخصوصا در مورد تلفن‌ های راه دور یا طولانی. چرا که با استفاده از سیستم‌ های VoIP، حتی با وجود صدها تماس تلفنی شما صرفا هزینه پهنای باند مصرفی را می‌ پردازید، نه هزینه مکالمه که به‌ صورت دقیقه‌ای باید پرداخت شود.

2

قابلیت جابجایی

تسهیلات سیستم تلفن VoIP در همه جای دنیا در دسترس است. با هر نوع اینترنتی که در دسترس شما باشد می‌ توانید به پروفایل تلفن VoIP خود وارد شده و بوق آزاد داشته باشید! جدا از اینکه کجا هستید، چنانچه دسترسی اینترنت فراهم باشد دیگر مشکلی در دسترسی به تلفن‌ های VoIP ندارید.

3

انعطاف‌ پذیری

در یک سیستم VoIP همچنان می‌ توانید با استفاده از یک مبدل یا آداپتور از همان دستگاه‌ های تلفنی مرسوم خود استفاده کنید. یک مبدل VoIP مانند یک USB Memory است که به تلفن شما وصل می‌ شود. این دستگاه سیگنال‌ هایی که از تلفن آنالوگ شما خارج می‌ شود را به دیتای دیجیتال تبدیل کرده تا بتواند آنرا بر بستر اینترنت منتقل کند.

مطالب مرتبط:  کاربرد های مرکز تلفن ابری برای رستوران ها و هتل ها

4

چندکاره بودن

به واسطه سیستم‌ های VoIP علاوه بر برقراری تماس‌ های تلفنی، همچنین می‌ توانید ویدئو کنفرانس هم بکنید. بنابراین می‌ توانید برای اشتراک‌ گذاری موضوعات مهم با همکاران یا مشتریان خودتان، جلسات مجازی و سریعی برگزار کنید.

5

قابلیت بسط پذیری

اینکه بتوانید آینده را پیشبینی کنید خیلی دشوار است. بنابراین هیچکس نمی‌ داند تا چند ماه یا چند سال آینده شما به چند خط تلفن یا شماره داخلی احتیاج دارید. زمانی که پرسنل جدید، دفتر کار جدید، یا یک دپارتمان جدید به سازمان شما افزوده شود، باید مطمئن شوید که در اسرع وقت راه‌ های ارتباطی با عضو یا اعضای تازه وارد برقرار می‌ شود. جالب است بدانید که سیستم‌ های VoIP برای اضافه و کم کردن کاربر جدید خرج جدیدی برای شما نخواهند تراشید.

6

صرفه‌ جویی به واسطه دورکاری

سیستم‌ های VoIP این قابلیت را در اختیار شما می‌ گذارند که حتی وقتی در حال دورکاری هستید به سیستم تلفن شرکت خود دسترسی داشته باشید. تحقیقات نشان داده است که دورکاری نه تنها بهره‌ وری کارمندان را افزایش می‌ دهد، بلکه هزینه‌ های محل کار را هم کاهش می‌ دهد.

7

وضوح صدای کریستالی

زمانی که سیستم‌ های VoIP به تازگی از راه رسیده بودند، یکی از ضعف‌ هایشان کیفیت مکالمه پایین آنها بود. تماس‌ ها بدون دلیل قطع می‌ شدند، صدا از ته چاه در می‌ آمد و با تاخیر مخابره می‌ شد. اما امروزه به لطف اینترنت‌ های پر سرعت که دیگر در تمام خانه‌ ها و شرکت‌ ها یافت می‌ شود، نه تنها کیفیت صدا دیگر یک مشکل نیست، بلکه می‌ توانید توقع کیفیت و وضوح بالاتری هم از آن داشته باشید.

مطالب مرتبط:  شما به چه تعداد شماره داخلی در تلفن گویا احتیاج دارید؟

بسیار خب، این هم از هفت مزیت سیستم‌ های تلفن گویا. آیا تابحال از این سیستم‌ های تلفنی استفاده کرده‌ اید؟ بنظر شما این سیستم‌ ها چه مزایای دیگری به‌ همراه دارند؟

11 راز موفقیت در کسب و کار و زندگی شخصی

«ثروت» یک واژه با مفهوم کلی در نظر گرفته شده و برای هر یک از افراد معانی متفاوتی دارد. برخی ثروت را به معنی موفقیت در کسب و کار و زندگی شخصی تلقی می‌کنند؛ در نتیجه برخلاف نظر خیلی از افراد، برای کسب موفقیت نیازی به داشتن پول و دارایی نیست.

اما چطور می‌توان هر دوی آن‌ها را هم‌زمان با هم داشت؟

 در این مطلب ۱۱ راز موفقیت در کسب و کار و زندگی شخصی را معرفی خواهیم کرد.

1

روی پول تمرکز نکنید

تمرکز بر روی پول می‌تواند شما را از انجام کارهایی که واقعا به رشد و موفقیت شما کمک می‌کند، بازداشته و یا منحرف کند. بنابراین دیدگاه خود را تغییر دهید و هدف اصلی خود (نه پول!) را مشخص کنید.

2

افراد موفق را پیدا کنید

موفق‌ترین افراد به شکل قابل توجهی در رسیدن به اهداف شما تاثیرگذار هستند و می‌توانند به شما کمک کنند. الگو قرار دادن این افراد و یا مشورت با آن‌ها، راز موفقیت شما خواهد بود.

3

کسب درآمد را راهی برای رسیدن به موفقیت در نظر بگیرید

پول را راهی برای رسیدن به کارهایی که بیشتر می‌توانید انجام دهید و به کمک آن به بهبود زندگی خود کمک کنید، در نظر بگیرید. همان‌طور که “والت دیزنی” گفت: «ما برای درآمدزایی فیلم نمی‌سازیم، بلکه برای ساختن فیلم‌های بیشتر درآمد کسب می‌کنیم.»

4

خوشبختی خود را در موفقیت دیگران پیدا کنید

همیشه افراد موفق حاضرند برای خوشحالی دیگران فداکاری کنند. راز موفقیت کارآفرینان، در احساس خوشبختی‌ آن‌ها نسبت به موفقیت کارمندان و مشتریان است.

مطالب مرتبط:  شما به چه تعداد شماره داخلی در تلفن گویا احتیاج دارید؟

5

عزت و احترام را پرورش دهید

تقویت حس عزت نفس و احترام نسبت به افراد، بسیاری از فاکتورهای دیگر را نیز در بر می‌گیرد.

6

استعداد خود را کشف کنید

مشخص کنید که در انجام چه کاری نسبت به سایر افراد مهارت دارید. سپس روی آن تمرکز کنید.

7

میزان پیشرفت خود را بسنجید

حداقل هفته‌ای یک بار، پیشرفت خود را در راستای رسیدن به اهداف‌تان بسنجید. با این کار، نقاط ضعف خود را نیز پیدا کرده و به تقویت آنها کمک خواهید کرد.

8

پشتکار و تلاش داشته باشید

در رسیدن به اهداف خود غرق شوید و مطمئن باشید حتی سخت‌ترین کارها با پشتکار و تلاش به نتیجه خواهند رسید.

9

ریسک پذیر باشید

هیچ موفقیت بزرگی بدون قدرت ریسک امکان پذیر نخواهد بود. اما راز موفقیت، در ارزیابی ریسک و خطرات و آسیب‌های ناشی از آن است.

10

تجربه کسب کنید

تجربه به معنی شکست نیست. حتی اگر در راه رسیدن به اهداف‌تان به نتیجه‌ی مطلوب نرسیدید، آن را راهنمای کار خود قرار داده و به راه‌تان ادامه دهید. با کسب تجربه می‌توانید مشکلات احتمالی پیش رو را نیز به سادگی و با مهارت بیشتر حل کنید.

11

هیچ وقت برای شروع دیر نیست

آخرین و مهمترین راز موفقیت برای رسیدن به اهداف، این است که باور کنید هر زمان که اراده کنید، می‌توانید.

به کمک ۱۱ راز موفقیت کسب و کار و زندگی شخصی و به کار گیری آن‌ها، می‌توانید به سادگی و با قدرت به تمام اهداف خود برسید. به یاد داشته باشید موفقیت در زندگی، ثروتی است که می‌توانید به راحتی آن را کسب کنید.

مطالب مرتبط:  طرز فکر قوی اساس کارآفرینی موفق است؟

شما به چه تعداد شماره داخلی در تلفن گویا احتیاج دارید؟

اگر صاحب یک کسب‌ و کار هستید، شاید گاهی اوقات به ارتقای خطوط تلفن مجموعه‌ ی خودتان و راه‌ اندازی تلفن گویا فکر کرده باشید. به‌ عنوان بخشی از این فرایند، احتمالا این سوال را هم از خودتان پرسیده‌ اید که «چه تعداد شماره داخلی در تلفن گویا احتیاج دارم؟» ما قصد داریم تا در این مطلب نگاهی به پاسخ این سوال بیندازیم، پس همراه ما باشید.

من به چه تعداد شماره داخلی نیاز دارم؟

سیستم‌ های تلفن گویا به وجود آمده‌ اند تا با هزینه‌ ی کمی پاسخگوی حجم بالای تماس‌ ها باشند. استفاده از این سیستم‌ ها به تماس‌گیرندگان کمک می‌ کند تا بدون نیاز به حضور یک کارمند در پشت خط تلفن به پاسخ سوالات خودشان برسند. اما چنانچه تماس‌ گیرنده پاسخ خودش را دریافت نکند، همچنان می‌ تواند با انتقال تماسش با یکی از کارمندان، یک ارتباط تلفنی زنده داشته باشد.

با این رویکرد، کارمندان شما می‌ توانند وقت خودشان را برای کارهای مهم‌ تر و سوالات جدی‌ تری که از سمت تماس‌ گیرندگان مطرح می‌ شود صرف کنند. از طرف دیگر با استفاده از تلفن گویا می‌ توانید تماس‌ های دریافتی را بین واحد ها و کارمندان مجموعه خود تقسیم کنید، و پاسخی درخور نیاز تماس‌ گیرنده ارائه دهید.

حالا اگر برایتان سوال است که به چه تعداد شماره داخلی در تلفن گویای خود نیاز دارید، به مواردی که در ادامه شمرده‌ ایم توجه کنید.

1

واحد های دارای ارباب رجوع را دریابید

مشخصا برخی از واحد های کسب‌ و کار شما دارای ارباب رجوع بوده یا در طول روز تماس‌ های دریافتی قابل توجهی در مقایسه با واحد های دیگر دارند. بنابراین، طبیعی است که امکان ارتباط با این واحد ها باید در تلفن گویای شما قابل انتخاب باشد، مانند واحد خدمات پس از فروش. همچنین واحد هایی که می‌ خواهید از تماس‌ های بی‌ مورد مصونشان دارید را در لیست داخلی‌ های تلفن گویای خود جای ندهید! واحد هایی مانند برنامه‌ نویسی یا مدیریت.

مطالب مرتبط:  تلفن VoIP اینترنتی نیکاتک برای سازمان‌ ها و شرکت‌ ها

2

برای پاسخ به سوالات متداول یک داخلی قرار دهید

شاید یکی از بیشترین تعداد تماس‌ های تلفنی از سمت تماس‌ گیرندگان، برای طرح سوالاتی است که به‌ صورت متداول از سوی افراد زیادی پرسیده می شود. سوالاتی مانند آدرس و ساعات کار مجموعه شما از این دسته پرسش‌ هاست که می‌ توانید برای پاسخ خودکار به آن یک داخلی در نظر گرفته، و زمان زیادی را برای کارمندان خودتان آزاد کنید تا به فعالیت‌ های مهم‌ تری بپردازند.

3

برای اتصال به اپراتور یک گزینه در نظر بگیرید

طبیعی است برای برخی از تماس‌ گیرندگان، داخلی‌ های موجود در تلفن گویای شما پاسخگوی سوال آنها نبوده و نیاز داشته باشند تا با یکی از همکاران شما صحبت کنند. حتی ممکن است به سادگی ندانند که برای دریافت پاسخ سوال خود باید با کدام یک از داخلی‌ های تلفن گویا صحبت کنند. بنابراین پیشنهاد می‌ کنیم تا حتما یکی از گزینه‌ های داخلی تلفن گویای خود را برای اتصال به اپراتور یا منشی مجموعه خود اختصاص دهید.

4

سادگی را رعایت کنید

یادتان باشد در تعداد و نام‌ گذاری گزینه‌ های قابل انتخاب توسط تماس‌ گیرنده، همیشه سادگی را رعایت کنید. خودتان را جای شخصی بگذارید که با مجموعه شما تماس گرفته است و در عرض چند ثانیه با تعدادی گزینه روبرو می‌ شود و حالا باید انتخاب کند که کدام مسیر را ادامه دهد. استفاده از تلفن گویای خود را برای آنها لذت بخش کنید.

شما چه فکر می‌ کنید؟ به‌ نظرتان یک تلفن گویا باید دارای چه داخلی‌ هایی باشد؟ در صورتیکه نیاز به مشاوره دارید همین حالا با نیکاتک تماس بگیرید.

مطالب مرتبط:  از تلفن گویا بیشتر بدانیم!

انواع VoIP به همراه ویژگی ها و مزایای آن

انواع مختلف خدمات VoIP

از زمانی که خدمات VoIP اولین بار چند سال پیش وارد عرصه شدند، دامنه خدمات آن‌ ها به طور چشمگیری رشد کرده‌ است. ابعاد آن از سیستم‌ های بزرگ نصب شونده تا سیستم‌ های VoIP نرم‌ افزار کوچک رومیزی را شامل می‌ شوند و به غیر از آن، مزایای این سیستم در حوزه کاربردی نیز پیشرفت‌ های زیادی داشته و در حجم انجام خدمات رشد زیادی کرده است.

 

اگر ما با این فرض شروع کنیم که VoIP برای تجارت‌ های مدرن در همه ابعاد ضروری است، آنگاه این سوال مطرح می‌ شود که ویژگی‌ های VoIP چیست؟ انواع VoIP کدامند؟

 

در اصل، سه نوع VoIP وجود دارد: داخلی، میزبانی شده و ترکیبی

سیستم‌ های VoIP داخلی

 

این نوع از خدمات را می توان در کسب‌ و کارهای بسیار بزرگ یافت. کسب‌ و کارهای بزرگ از آن‌ ها برای جایگزینی POTS PABX قدیمی استفاده می‌ کنند و در تجارت‌ های کوچک‌ تر، نرم‌افزار های مبتنی بر سیستم‌ های VoIP PBX بر روی دستگاهی به کوچکی یک کامپیوتر رومیزی، این خدمات را فراهم می‌ کند ویژگی‌ های آن مشابه حالت قبلی خواهد بود.

 

برای یک سیستم VoIP داخلی به چه مواردی نیاز خواهید داشت؟

 

اولین مورد مهم خود PBX است. اتصال خطوط ثابت موجود به سرویس‌ دهنده فعلی شما، که احتمالا یک تلکو است، کنار گذاشته شده و با یک اتصال اینترنتی جایگزین خواهد شد. این امر ممکن است از طریق یک اتصال شبکه موجود به اینترنت مسیریابی شود.

 

به یاد داشته باشید که برخی دستگاه‌ ها، از جمله برخی دستگاه‌ های فکس، مودم‌ های شماره‌ گیری قدیمی و برخی سیستم‌ های هشدار دهنده قابلیت دیجیتال شدن ندارند، و اتصال موجود آن‌ ها به PBX قدیمی باید به عنوان یک اتصال غیر دیجیتال به PBX جدید VoIP منتقل شود. ارتقا نرم‌افزار هم یک گزینه دیگر است، اما برای همه دستگاه‌ ها امکان پذیر نیست.

مطالب مرتبط:  موثرترین تکنیک های بازاریابی تلفنی

 

تلفن ثابت: شما باید گوشی‌ های تلفن ثابت موجود را با گوشی‌ های دیجیتالی خاص VoIP جایگزین کنید. البته برخی از گوشی‌ های موجود ممکن است قادر به کار کردن به عنوان سیستم VoIP باشند. در هر صورت دستگاه‌ های با این قابلیت برای سیستم جدید بسیار بهتر هستند زیرا آن‌ ها قادر به پشتیبانی از ویژگی‌ های توسعه‌ یافته پشتیبانی‌ شده توسط سیستم VoIP جدید هستند.

 

کاربران موبایل. با فن‌ آوری SIP، دستگاه‌ های هوشمند مانند گوشی‌ های هوشمند و تبلت‌ ها می‌ توانند به عنوان تلفن عمل کنند؛ ایده‌آل برای ارتباطات گسترده‌ تری که در آن یک کاربر همیشه می‌ خواهد در تماس باشد. البته استفاده از تلفن همراه به یک شبکه WiFi نیاز دارد تا یک ارتباط مستمر با PBX ایجاد کند. در نظر داشته باشید که شما به نرم‌افزار SIP روی PBX جدیدVoIP، و یک برنامه SIP روی دستگاه هوشمند نیاز خواهید داشت.

سیستم‌ های VoIP میزبان

 

یکی از مهم‌ ترین مزایای آن بحث کنترل هزینه است. اگر یک کسب‌ و کار نمی‌ خواهد متحمل هزینه‌ های سرمایه‌ ای خرید یک سیستم VoIP داخلی کامل شود، یا شاید هزینه استخدام متخصصان مورد نیاز برای پشتیبانی را زیاد برآورد کند، آنگاه استفاده از یک سرویس VoIP میزبانی شده می‌تواند هزینه سرمایه را در یک هزینه عملیاتی تا حد زیادی کاهش دهد. بسیاری از سازمان‌ های فروشنده سیستم میزبان ترتیباتی ارائه دادند تا با خدمات لیزینگ، با یک هزینه ثابت دوره‌ای برای سیستم VoIP خرید آن به صرفه‌تر شود.

 

سازمان میزبان می‌تواند خارج از شرکت باشد، که توسط یک خط ارتباطی به شرکت متصل است. خطر بزرگ در این سناریو این است که اگر لینک ارتباطی از دست برود، تمام ارتباطات صوتی از بین می‌ روند. یک رابط می‌ تواند در شرکت نصب شود تا اطمینان حاصل شود که در صورت قطع اتصال تماس‌ های داخلی بتوانند ادامه داشته باشند.

مطالب مرتبط:  سیپ ترانک (SIP Trunk) چیست و چگونه کار می کند؟

 

شرکت میزبان همان تجهیزاتی را در ساختمان خود خواهد داشت که شما برای یک سیستم داخلی نصب می‌ کنید. شما هنوز هم باید هندست‌ های VoIP را نصب کنید و مطمئن شوید که شبکه شما می‌تواند از آن پشتیبانی کند.

 

یک راه دیگر نیز نصب یک سیستم داخلی و برون‌ سپاری تامین، عملیات و مدیریت برای یک سازمان میزبان است.

سیستم‌ های ترکیبی

 

برخی شرکت‌ ها از سیستم فعلی موجود راضی هستند اما می‌ خواهند از مزیت هزینه و مزایای VoIP بهره‌ مند شوند، بنابراین استفاده از هر دو را در دستور قرار می‌ دهند. با این حال، در طول زمان، کاربران سیستم ترکیبی به سیستم VoIP کامل مهاجرت خواهند کرد. برای شرکت‌ های بزرگ‌ تر این سیستم به احتمال زیاد یک سیستم داخلی خواهد بود.

 

گزینه‌ ای که انتخاب می‌ کنید به هزینه و محدودیت‌ های عملیاتی بستگی دارد اما این کار را انجام دهید.

چگونه میتوان از سیستم VoIP جهت افزایش فروش استفاده کرد؟

چگونه می‌ توان از سیستم VoIP جهت افزایش فروش استفاده کرد؟

 

تکنولوژی VoIP (مخفف Voice over internet protocol) برای ارتباط تلفنی با استفاده از بستر اینترنت ایجاد شده است که مناسب برقراری ارتباط از راه دور است. از طریق آن می‌ توان ارتباطات صوتی و تصویری را در بستر اینترنت فراهم کرد. این روش بسیار کم‌ هزینه است. بنابراین بسیاری از کسب‌ و کارها این روزها از آن برای ارتباطات و افزایش فروش استفاده می‌ کنند.

سیستم VOIP و افزایش فروش

 

سیستم VoIP به روش‌ های مختلف بر افزایش فروش تاثیر دارد که در ادامه به آن می‌ پردازیم:

 

    افزایش فروش از طریق ادغام با سیستم‌ های CRM و ERP

با ادغام این دو سیستم با VoIP هنگامی که مشتری با شرکت شما تماس می‌ گیرد، کارمند مربوطه تاریخچه‌ ای از خدمات و محصولاتی که مشتری از آن استفاده کرده است را می‌ بیند. این فرصتی است برای معرفی محصولات یا خدمات مشابه به مشتری و یا جایگزینی خدمات کنونی با خدماتی بهتر که این به نوبه خود فروش را افزایش می‌ دهد.

    سیستم VOIP فرصت‌ های از دست رفته را کاهش می‌ دهد

ممکن است کارمند فروش، تماسی را به دلیل آن که پشت میز خود نبوده از دست می‌ دهد. این ‌تماس‌ های از دست‌ رفته، باعث کاهش فروش شما شده و به مشتریان حس بدی را القا خواهد کرد. اما با استفاده از تلفن‌ های VoIP پاسخگویی از طریق هر دستگاهی ممکن خواهد بود و در صورت از دست رفتن تماس، مشتریان به ایمیل هدایت خواهند شد. این پاسخگویی سریع باعث افزایش فروش خواهد شد.

 

    دسترسی به مشتریان از طریق چندین کانال

 

مطالب مرتبط:  تلفن VoIP اینترنتی تلفنچی برای سازمان‌ ها و شرکت‌ ها

 

برخی از مشتریان پیامک را به تماس تلفنی ترجیح می‌ دهند و برخی نه. بنابراین بهترین راه برای افزایش فروش، دسترسی داشتن به مشتریان از طریق کانال‌ های مختلف است. سیستم VoIP چندین کانال ارتباطی را در یک پلتفرم گرد آوری می‌ کند و شما از طریق کانال‌ های مختلف می‌ توانید با مشتریان خود در تماس باشید.

 

    سیستم VoIP شما را به بازارهای جدید وارد می‌ کند

 

با راه‌ اندازی این سیستم، نیازی به داشتن دفتر ندارید و با استفاده از شماره‌ های مجازی، مشتریان نخواهند فهمید از کجا تماس می‌ گیرید.

 

    سیستم VoIP کسب‌ و کار شما را حرفه‌ ای‌ تر نشان می‌ دهد

 

در این سیستم‌ با استفاده از ویژگی‌ های IVR ، جزئیات حساب و ارائه خدمات مناسب و مشتری‌ پسند را می‌ فهمید و از آن برای افزایش فروش استفاده می‌ کنید. چرا که قبل از تماس مشتری با شما، نوع خدماتی که استفاده می‌ کند برای شما مشخص است.

 

    سیستم VoIP کسب‌ و‌ کار شما را یک تجارت محلی نشان می‌ دهد

 

بسیاری از مشتریان و صنایع، تجارت محلی را ترجیح می‌ دهند. به این منظور شما می‌ توانید شماره‌ های محلی را بر اساس کد های یک منطقه خاص خریداری کنید و این حس را به مشتریانتان بدهید که نزدیک به آن‌ ها هستید.

 

    سیستم VoIP به حفظ مشتریان وفادار شما کمک می‌ کند

 

حفظ مشتریان وفادار بخش مهمی از یک کسب‌ و کار است چرا که ارزان‌ تر از جذب مشتریان جدید است. پیشنهادات و تخفیفاتی که برای مشتریان وفادار خود می‌ گذارید، منجر به افزایش فروش می‌ شود. سیستم VoIP در شناسایی مشتریان وفادار به شما کمک خواهد کرد.

مطالب مرتبط:  موثرترین تکنیک های بازاریابی تلفنی

سخن آخر

 

استفاده از VoIP در افزایش فروش شما تاثیرات زیادی ایجاد می‌ کند و فرصت‌ های زیادی را برای ارتقا کسب و کار در اختیار شما می‌ گذارد. یکی از خدمات شرکت نیکاتک، فروش VoIP است. برای اطلاع از خدمات فروش VoIP با مشاوران ما تماس بگیرید.

تماس‌ های Wangiri چیست؟ آیا می تواند مشکل ساز شود؟

 

تماس‌ های wangiri برای بسیاری از افراد اصطلاحی عجیب و ناآشنا هستند اما چند سالی است که شیادان از همین طریق اقدام به کلاهبرداری از افراد میکنند.

 

Wangiri کلمه های ژاپنی و به معنای تکزنگ است که به روش کلاهبرداری از این طریق اشاره دارد.

 

تماس‌ های wangiri اولین بار از کشور ژاپن آغاز شدند و پس از آن کلاهبرداران با تماس های wangiri در سراسر دنیا شروع به دریافت پول از این طریق کردند.

تماس های wangiri چیست؟

 

تماس‌ های wangiri تک زنگی هستند که از یک شماره‌ ی ناشناس و از یک کشور غریبه ایجاد میشوند.

 

برخی افراد که به آنها wangiri fraud یا wangiri scam نیز میگویند، اقدام به تهیه‌ ی شماره های پریمیوم میکنند.

شماره های پریمیوم شماره هایی هستند که برای اقدامات خاصی طراحی شده اند و هزینه‌ ی تماس با آنها بسیار بیشتر از تماس با سایر خطوط است.

 

اما این خطوط پریمیوم از چه راهی باعث کسب پول توسط کلاهبرداران میشوند؟

 

شماره های پریمیوم به خودی خود ممکن است کاربردی باشند اما مشکل از جایی آغاز میشود که یک شماره‌ ی غریبه از کشوری دیگر به خط تلفن شما زنگ میزند و شما تا بخواهید گوشی خود را جواب دهید، تماس را قطع میکند.

 

این تماس توسط برخی روبات ها یا نرم افزارها مدیریت میشود که شماره هایی را به‌ صورت تصادفی از سرتاسر دنیا شماره گیری میکنند.

 

ممکن است این تکزنگ چندین بار تکرار شود تا شما وسوسه شوید و به آن شماره زنگ بزنید.

مطالب مرتبط:  سیپ ترانک (SIP Trunk) چیست و چگونه کار می کند؟

 

شما نیز برحسب عادت و غافل از این که چه مبلغ سنگینی در انتظار شماست ممکن است با آن شماره تماس بگیرید.

 

پس از وصل شدن تماس یک پیام ضبط شده برای شما پخش میشود که معمولا درباره‌ ی برنده شدن در یک بخت آزمایی یا از این دست مسائل صحبت می‌ کند.

 

گاهی اوقات نیز ممکن است یک آهنگ انتظار ملایم برای شما پخش شود یا فرد دیگری از آن سوی گوشی شروع به صحبت با شما بکند.

 

به تازگی این افراد اقدام به یادگیری زبان هایی مثل زبان فارسی نیز کرده اند و ممکن است حسابی با شما خوشوبش کرده و به شما خبرهای خوشحال کنندهای بدهند.

 

این مسئله موجب طولانی شدن تماس و بیشتر شدن بدهی خط تلفن شما میشود. اما چگونه؟

در پشت پرده‌ ی تماس‌ های wangiri چه میگذرد؟

 

جریان از این قرار است که وقتی تماسی به خطوط ذکر شده وصل میشود، اپراتور آن کشور هزینه‌ ی تماس را از اپراتور ایرانی میگیرد و اپراتور ایرانی نیز این هزینه را از کاربر ایرانی دریافت میکند.

 

هر ثانیه ای که این تماس بین المللی طولانی تر شود، هزینه‌ ی بیشتری روی قبض تلفن شما می افتد و هنگام دریافت قبض، دیدن مبلغ بدهی شما را شگفت زده، غمگین یا عصبانی خواهد کرد.

 

این جریان چند سالی است که برای کاربران آمریکایی و اروپایی و اخیرا نیز برای بسیاری از کشورهای دیگر دردسر ساز شده است.

 

پس بهتر است هنگامی که یکی از این تماس‌ های wangiri را دریافت کردید به آن تماس پاسخ ندهید و اگر یک یا چند تماس از دست رفته با شماره‌ ی خارجی روی گوشی خود دیدید، بر خود غلبه کرده و با آن شماره تماس مجدد نگیرید.

مطالب مرتبط:  تلفن VoIP اینترنتی نیکاتک برای سازمان‌ ها و شرکت‌ ها

 

همچنین میتوانید شماره های ناشناس از کشورهای خارجی و شماره های پریمیوم را مسدود کنید تا نتوانند با شما تماس برقرار کنند.

 

درصورت دریافت این تماس ها نیز شماره‌ ی موردنظر را به اطلاع اپراتور خود برسانید تا تحقیقات لازم را در این زمینه انجام داده و موضوع را پیگیری کند.

Call Forwarding چیست و چه قابلیت ‌هایی دارد؟

در واقع Call Forwarding هدایت تماس به شماره‌ ی دیگر است، برای مثال قصد دارید تا شماره‌ ی دفتر کار خود را جوری تنظیم کنید که در هر زمانی بتوانید با تلفن همراه پاسخ مشتریان خود را بدهید حتی زمانی که در دفتر کار حضور ندارید. البته این موضوع به همین‌ جا ختم نمی‌ شود بلکه حتی در برخی از سیستم‌ ها این امکان وجود دارد که بدون حضور در محل کار با شماره‌ ی دفتر با دیگران تماس برقرار کنید که در ادامه به این موضوع اشاره می‌ کنیم.

 

معمولا این کار برای تلفن‌ های ثابت کمی دشوار است و باید مراحل مختلفی طی شود تا Call Forwarding انجام شود به همین دلیل افراد از سانترال و دیگر روش‌ ها استفاده می‌ کنند اما بعضی از این روش‌ ها نیازمند پرداخت هزینه برای فراهم کردن تجهیزات است.

 

یکی از بهترین روش ها  برای این کار استفاده از تلفن ابری و ویپ است، در واقع این سیستم مزایای بسیار زیادی دارد که برای مثال می‌ توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

    خط تلفنی کاملا اختصاصی

    منشی تلفنی حرفه‌ ای بدون نیاز به دانش خاصی

    امکان مدیریت چندین تماس در هر لحظه

    قابلیت ضبط مکالمات

    قابلیت انتقال تماس از راه دور

    قابلیت برقراری تماس از راه دور

 

موارد گفته شده، تنها بخشی از مزیت‌ های تلفن ابری یا ویپ است که مشتریان با پرداخت هزینه‌ ی مناسب می‌ توانند از تمامی قابلیت‌ های این سیستم بهره‌ مند شوند. اگر قصد دارید تا با تمامی مزایای این سیستم آشنا شوید، می‌ توانید از نیکاتک  استفاده کنید.

مطالب مرتبط:  مزایای نسل جدید تلفن گویا (ٰVOIP)

مزایای Call Forwarding چیست؟

 

قطعا Call Forwarding می‌ تواند در بسیاری از شرایط به کمک افراد بیاید، در واقع با استفاده از آن می‌ توانید کسب‌ و کار خود را کاملا حرفه‌ ای جلوه دهید و برای مشتریان خود پشتیبانی 24 ساعته در نظر بگیرید. از آنجایی که برای پاسخ به تلفن‌ های محل کار خود نیاز به حضور فیزیکی ندارید، می‌توانید در هر زمان و هر مکان تلفن‌ های دریافت خود را پاسخ دهید. همچنین علاوه بر تماس‌ های دریافتی می‌توانید بدون حضور در محل کار با مشتریان خود تماس بگیرید و هم از تماس‌ های دریافت و هم از تماس‌ های خروجی بهره‌ مند شوید.

سخن آخر:

 

اگر می‌ خواهید از تماس از راه دور و یا انتقال تماس از راه دور بهره‌ مند شوید، می‌توانید از ویپ یا تلفن ابری استفاده کنید زیرا این موارد نیاز به پرداخت هزینه ندارد و مهم‌ تر از همه با سرعت بسیار زیادی به مشتریان تحویل داده خواهد شد.

 

نیکاتک مرجع تخصصی ارائه خدمات تلفن ابری در ایران است که مزایای بسیار زیادی را برای کاربران خود فراهم کرده، یکی از این مزایا انتقال تماس از راه دور یا Call Forwarding است. اگر برای استفاده از خدمات تلفن ابری نیاز به دریافت مشاوره دارید، می‌ توانید با شماره‌ های درج‌ شده تماس بگیرید و از مشاوره تخصصی کارشناسان ما بهره‌ مند شوید.

سیپ ترانک (SIP Trunk) چیست و چگونه کار می کند؟

سیپ ترانک (SIP Trunk) چه نوع ارتباط مخابراتی است؟ مزایای راه‌اندازی سیپ ترانک چیست؟ چگونه سیپ ترانک برای یک شرکت یا سازمان راه‌ اندازی می‌ شود؟ اگر به دنبال پاسخ یکی از این سه سوال هستید مقاله زیر را بخوانید.

سیپ ترانک (SIP Trunk) چیست؟

 

سیپ(SIP)  مخفف عبارت Session Initiation Protocol  یک پروتکل برقراری مکالمه تلفنی بر بستر شبکه یا همان VoIP است.

 

ترانک (Trunk) ارتباطی است که بیش از یک مکالمه از طریق آن برقرار می‌ شود.

 

سیپ ترانک یک سرویس تلفنی با امکان ارسال و دریافت تماس‌ های هم‌ زمان در شبکه است. این سرویس بین دو مرکز تلفن و با ظرفیت بیش از یک تماس هم‌ زمان بین سرور VoIP  مشترک و سوییچ‌ های ارائه‌دهنده‌ ی سرویس برقرار می‌ شود.

 

    پیشنهاد میدهیم مقاله مزایای مرکز تماس ابری نیکاتک  را هم حتما مطالعه کنید

مزایای سرویس تلفن سیپ ترانک چیست؟

این سرویس نسبت به روش‌ های سنتی مخابراتی، مزایایی دارد که راه‌ اندازی آن را برای اشخاص حقیقی و حقوقی تبدیل به یک برگ برنده کرده است. لیست زیر فهرستی از مزایای این سرویس است:

 

    ارزان بودن تعرفه نسبت به تعرفه مخابرات

    پایداری بیشتر خطوط نسبت به تلفن‌ های سنتی

    مالکیت دائمی خط تلفن و محدود نبودن به مکان

    تخصیص یک سر شماره به شعب مختلف

    برقراری تماس‌ های باکیفیت صدای HD

    تعداد دلخواه تماس تلفنی هم‌ زمان

    انعطاف در افزایش کانال‌ های تماس در کمترین زمان

    مکالمه تلفنی هم‌ زمان در هر نقطه از شهر یا استان

    فعال‌سازی در کوتاه‌ ترین زمان

    محدود نبودن فقط به دستگاه تلفن

    قابلیت برقراری و دریافت تماس با هر شماره‌ ای در هر نقطه از ایران و جهان

    امکان انجام مکالمه توسط گوشی تلفن همراه به کمک اپلیکیشن

    امکان تخصیص هر تعداد خط تلفن در یک مکان به درخواست مشتری

    قابلیت جا به‌ جایی خطوط بدون هیچ‌ گونه وابستگی به مکان خاص امنیت

 

مطالب مرتبط:  Call Forwarding چیست و چه قابلیت ‌هایی دارد؟

چگونه سرویس سیپ ترانک را راه‌اندازی کنیم؟

اگر می‌خواهید به‌ درستی از همه مزایای این سرویس بهره‌مند شوید هم یک سرویس‌ دهنده مناسب برای راه‌ اندازی سیپ ترانک انتخاب کنید.

 

در انتخاب شرکت مجری باید نکاتی را مورد توجه قرار دهید. شرکت‌ های ارائه‌ دهنده این سرویس تعرفه‌ ها و هزینه‌ های متفاوتی را اعلام می‌ کنند. پس بهتر هست از کیفیت خدمات نسبت به تعرفه‌ ای که اعلام می‌ شود مطمئن شوید. همان‌طور که ذکر شد سیپ ترانک بر بستر اینترنت است. بنابراین امنیت و پایداری شبکه در کیفیت این سرویس تاثیرگذار است. شرکت ارائه‌ دهنده خدمات باید 24 ساعته سیستم را نظارت و مشکلات احتمالی را در حداقل زمان حل کند. پشتیبانی شبانه‌ روزی و سریع شاید از مهم‌ ترین فاکتورهایی باشد که یک ارائه‌ دهنده سرویس سیپ ترانک باید به آن پایبند باشد.

 

شرکت ارائه‌ دهنده خدمات باید به‌ درستی میزان ارتباطات کسب‌ و کار شما را ارزیابی کند. حال می‌ دانیم که سیپ‌ ترانک (SIP Trunk) وابسته به اینترنت است. پس برای استفاده بهینه از این سرویس باید برخی موارد نظیر حجم تماس‌ های ورودی و خروجی و میزان نیاز پهنای باند برای پشتیبانی از سرویس تلفن را مدنظر قرار داد.

 

معمولاً بهترین راه‌ حل برای اطمینان از پایداری سرویس دریافت اینترنت اختصاصی برای سرویس تلفن سازمانی است. اما در نهایت شرکت راه‌ اندازی سرویس باید مشاوری دلسوز و حرفه‌ ای برای شما باشد.

کاربرد های مرکز تلفن ابری برای رستوران‌ها و هتل‌ها

اگر صاحب یک رستوران یا هتل هستید خواندن مقاله زیر به شما توصیه می‌ شود. ما در این مقاله قصد داریم به اهمیت و کاربرد های مرکز تلفن ابری برای رستوران‌ ها و هتل‌ ها بپردازیم.

 

شما به‌ عنوان یک رستوران‌ دار می‌دانید که برای بزرگ شدن و جذب مشتری بیشتر نیاز به خطوط ارتباطی بدون محدودیت دارید. در یک هتل تلفن مسئول ارتباط بین همه بخش‌ های داخلی و بیرونی است.

 

هر کسب‌ و کاری برای موفقیت نیاز به بستری ویژه و باکیفیت دارد. معمولا وقتی از بیرون به یک کسب‌ و کار نگاه می‌ کنیم نمی‌ توانیم به‌ درستی زیرساخت‌ هایی که باعث موفقیت آن‌ ها شده است را تشخیص دهیم. برای مثال تا به‌ حال به اهمیت خطوط ارتباطی برای رستوران‌ ها و هتل‌ ها فکر کرده‌ اید؟ فکر کرده‌ اید که یک رستوران یا هتل علاوه بر کیفیت غذا و فضا باید بتواند حجم تلفن ورودی را در لحظه پاسخگو باشد؟ دقت کرده‌ اید نارضایتی ما از بسیاری کسب‌ و کار ها به خاطر مشغول بودن و یا پاسخگو نبودن تلفن است؟ رستوران‌ ها و هتل‌ ها و اقامتگاه‌ های زیادی وجود دارند و در حال تاسیس هستند. در بعضی از خیابان‌ ها این رقبا دیوار به‌ دیوار هم هستند. با این‌ همه رقابت فقط کیفیت غذا و مکان نمی‌ تواند تنها مزیت رقابتی باشد. مشتری مداری و پاسخگویی سریع و باکیفیت یکی از عوامل تأثیرگذار در موفقیت است.

 

اقبال این است که با زیرساخت‌ های به وجود آمده در ده‌ های اخیر و گسترش اینترنت سیستم‌ های مخابراتی و ارتباطی جدیدی به وجود آمده‌ اند. این سیستم‌ ها یاری‌ دهنده ما در ایجاد ارتباط‌ های تلفنی باکیفیت، هوشمند و بدون محدودیت‌ های سیستم‌ های سنتی هستند. مرکز تلفن ابری یکی از این سیستم‌ های ارتباطی است که در بخش بعد توضیح داده‌ شده است.

مطالب مرتبط:  تفاوت بین تلفن ابری و سانترال

مرکز تلفن ابری چیست؟

 

ویپ (VoIP) مخفف عبارت Voice over Internet Protocol  است. همان‌ طور که پیداست ویپ سیستم برقراری تماس صوتی با استفاده از شبکه اینترنت است.

 

به‌روزترین و ساده‌ ترین سیستم مرکز تلفن ویپ، مرکز تلفن ویپ ابری است. در واقع مرکز تلفن ویپ ابری همان مرکز تلفن محلی است؛ ولی شما دیگر نیاز به نصب و خرید سرور ندارید. به این معنی که سرور روی یک سرویس‌دهنده اینترنت میزبانی می‌ شود و شما هزینه سرور و برق آن را نخواهید داشت. در عوض نیاز به یک اینترنت معمولی دارید که تماس‌ ها را مدیریت کنید.

 

مرکز تلفن ابری یا مرکز تماس ابری به‌ جای اینکه در محل رستوران یا هتل شما نصب شود به‌ عنوان یک سرویس پایدار اینترنتی در اختیار شما قرار می‌ گیرد. این فناوری Hosted PBXیا Cloud PBX نامیده می‌ شود. مرکز تلفن ابری می‌ تواند از طریق سیپ ترانک به شبکه مخابراتی کشور متصل شود.

مزایا و کاربرد های مرکز تلفن ابری چیست؟

    عدم نیاز به خریداری و نگهداری از سرور و تجهیزات گران‌ قیمت

    کاهش هزینه‌ های ارتباطی

    فراهم آمدن نیازهای ارتباطی کسب‌ و کارها بر بستر اینترنت

    راه‌ اندازی و نصب سریع این سیستم

    قابلیت استفاده روی هر دستگاه متصل به اینترنت

    سرعت و عملکرد بالا

    اجرای تمامی ارتباطات درون‌ سازمانی و بیرونی فقط از طریق پهنای باند

    اضافه شدن داخلی‌ های بیشتر به سر شماره تلفن بدون صرف هزینه

 

با توجه به مزایای ذکر شده کاربرد های مرکز تلفن ابری برای رستوران ها و هتل ها با توجه به حجم بالای تلفن و تماس همزمان واضح شده است.

مطالب مرتبط:  مزایای نیکاتک برای دورکاری

 

یادتان باشد هیچ مشتری دوست ندارد پشت یک تماس تلفنی بی‌ پاسخ بماند. او به انتخاب‌ ها و گزینه‌ های زیادی دسترسی دارد و به‌ راحتی به سراغ رقیب شما خواهد رفت. این مقاله شما را با کاربرد های مرکز تلفن ابری برای رستوران ها و هتل ها آشنا کرد. اگر قصد راه‌ اندازی این سرویس را دارید شرکت نیکاتک  در کنار شما خواهد بود.

اهمیت ضبط مکالمات تلفنی در مرکز تلفن ابری

مرکز تلفن ابری، پلتفرمی برای انتقال، ضبط و ذخیره‌ی صداست که بر مبنای سیستم VoIP کار می‌کند. احتمالاً شما هم در تماس با بعضی شرکت‌ها، با پیام اپراتور تلفنی مبنی بر ضبط صدایتان مواجه شده‌اید و شاید به این فکر کرده باشید که اساساً ضبط مکالمات در مرکز تلفن ابری، چه دلیل یا مزیتی می‌تواند داشته باشد؟ در این مطلب قصد داریم مهم‌ترین دلایل اهمیت ضبط مکالمات در مرکز تماس ابری را به شکلی مختصر و مفید بررسی کنیم.

کنترل کیفیت

مکالمات تلفنی، حلقه‌ی اتصال بسیار مهمی بین سازمان‌ها و مشتریان آن‌ها هستند و کیفیت این ارتباط، نقش پررنگی در موفقیت سازمان ایفا می‌کند. ضبط مکالمات تلفنی در مرکز تلفن ابری، امکان مرور تماس‌ها و محتوای آن‌ها را امکان‌پذیر می‌سازد. مدیران می‌توانند با گوش دادن به این مکالمات، از این امر مطمئن شوند که کارکنان، استانداردهای کیفی را در تعامل با مشتریان، به‌خوبی رعایت می‌کنند. اگر این انطباق وجود نداشته باشد، آنگاه مدیران، به نمونه‌های مستند و معتبری برای اصلاح عملکرد کارکنان دسترسی خواهند داشت.

    آموزش و توسعه

احتمالاً عبارت “مکالمه‌ی شما با اهداف کیفی و آموزشی ضبط می‌شود”، به گوشتان بسیار آشناست! ضبط مکالمات در مرکز تلفن ابری، یک ابزار آموزشی بسیار ارزشمند است که ضمن ارتقای دانش و عملکرد کارکنان فعلی، از آن به‌منظور آموزش کارکنان جدید نیز استفاده زیادی می‌شود. تماس‌های ضبط‌شده، یک منبع عینی و تجربیِ غنی هستند که ضمن تسهیل فرایند آموزش، بر اثربخشی هر چه بیشتر آن می‌افزایند.

بهبود کیفیت محصول

یکی دیگر از دلایل اهمیت ضبط مکالمات در مرکز تلفن ابری، بهبود کیفیت محصول است. بازخوردی که مشتریان از طریق تماس با شرکت یا سازمان ارائه می‌دهند، باید به‌عنوان یکی از منابع مهم برای ارتقای کیفی محصول مدنظر قرار گیرد. بررسی این تماس‌ها به مدیران شرکت کمک می‌کند تا بفهمند چطور می‌توان ضمن ارتقای کیفیت، محصولاتی بهتر و مطابق با خواسته‌ها و انتظارات مشتریان به آن‌ها عرضه کرد؟ بعضی شرکت‌ها، این مکالمات را در اختیار بخش مدیریت محصول قرار می‌دهند تا آن‌ها بتوانند با گنجاندن هر چه بیشتر دیدگاه‌های مشتری در فرایند تولید، محصولی بهینه عرضه کنند.

ارائه خدمات بهتر به مشتریان

ارائه خدمات مناسب به مشتریان، سنگ‌بنای جذب و نگهداری آن‌هاست. خدمات مشتریان، صرفاً به برخورد مؤدبانه با آن‌ها خلاصه نمی‌شود. بلکه آنچه در قالب خدمات به مشتریان ارائه می‌دهید و ارزشی که از این طریق برای آن‌ها خلق می‌کنید، یکی از اجزای حیاتی کسب‌وکارتان است که ضمن تأثیر بر کیفیت تعامل با مشتریان، تعیین‌کننده‌ی نوع احساس آن‌ها نسبت به شما خواهد بود. ضبط مکالمات در مرکز تماس ابری و مرور آن‌ها، به شرکت در شناسایی عوامل رضایت و کشف دلایل نارضایتیِ پیدا یا پنهان و متعاقباً ارائه خدمات هر چه بهتر به مشتری، کمک شایان‌ذکری می‌کند.

    دسترسی به جزئیات فراموش‌شده

ضبط مکالمات مشتریان در یک مرکز تلفن ابری، امکان دسترسی شرکت را به همه‌ی جزئیات مکالمه، مقدور می‌سازد. هر چقدر هم که اپراتورهای شرکت، فعالانه به صدای مشتری گوش دهند، باز هم همواره نکات ریز اما مهمی وجود دارند که ممکن است بعد از پایان تماس، فراموش شوند. اما ضبط مکالمات، امکان مرور مجدد مکالمه‌ها را برای شرکت فراهم می‌کند تا با بررسی دقیق محتوای گفتگو، بی‌آنکه نیازی به تماس مجدد مشتری باشد، نسبت به حل مشکلات او اقدام کند. فراموش نکنید که تماس مجدد مشتری با شرکت برای مسائل جزئی، اصلاً اتفاق خوبی نیست و می‌تواند تأثیر نامطلوبی روی اعتبار برندتان داشته باشد.

سخن آخر

در فضای جدید کسب‌وکار، تعامل با مشتری، اهمیتی به‌مراتب بیشتر از گذشته دارد و تماس‌های تلفنی، کماکان یکی از مهم‌ترین کانال‌های تعامل با مشتریان هستند. ضبط مکالمات تلفنی در مرکز تلفن ابری، اقدامی مؤثر و بعضاً حیاتی برای کسب‌وکارهای امروز است تا بتوانند ضمن اِشراف همه‌جانبه بر این جنبه‌ی تعاملی، کیفیت عملکردشان در عرضه‌ی محصول و ارائه خدمات به مشتریان را به‌طور پیوسته، ارتقا دهند.

مطالب مرتبط:  تلفن VoIP اینترنتی نیکاتک برای سازمان‌ ها و شرکت‌ ها

موثرترین تکنیک های بازاریابی تلفنی

بسیاری از افراد تصور می‌کنند که بازاریابی تلفنی دیگر نمی‌تواند روشی تاثیرگذار برای جذب مشتری باشد، اما این تصور کاملا اشتباه است و همچنان بازاریابی تلفنی یک روش موثر برای جذب مخاطب محسوب می‌شود البته باید به این نکته توجه کرد که برای دریافت بازخورد از این روش باید از موثرترین تکنیک‌های بازاریابی تلفنی استفاده کرد. ما در این مقاله قصد داریم تا شما همراهان عزیز نیکاتک را با موثرترین تکنیک‌های بازاریابی تلفنی آشنا کنیم.

تکنیک موثر در بازاریابی تلفنی

گرم و صمیمی صحبت کنید: برای جذب مشتری یک متن خوب تهیه کنید تا مشتری از صحبت شما احساس بدی نداشته باشد، در واقع اگر صحبت شما کاملا رسمی و طوطی‌وار باشد؛ مخاطب در مقابل صحبت‌های شما مقاومت کرده و آن را نمی‌پذیرد، پس بهتر است از یک متن طولانی و خشک استفاده نکنید. بهترین کار استفاده از یک متن کوتاه و کاربردی است تا مشتری از صحبت‌های شما خسته نشود.

    در انتخاب زمان هوشمندانه عمل کنید: یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید به آن توجه کرد، ساعت تماس است. در واقع افرادی که قصد بازاریابی تلفنی را دارند باید بدانند که چه زمانی اقدام به بازاریابی کنند. این ساعت بر اساس شغل متغیر است و افراد باید در انتخاب ساعت هوشمندانه عمل کنند و بهترین زمان را برای این کار انتخاب کنند.

    صبور باشید: در بازاریابی تلفنی باید صبور باشید و به هیچ عنوان به دنبال فروش فوری نباشید زیرا مشتری باید اطلاعات کامل و جامعی از خدمات شما دریافت کند. بهتر است در ابتدا اطلاعات کافی درباره‌ی خدمات خود ارائه دهید تا زودتر به نتیجه برسید.

    مزایای خدمات خود را واضح بیان کنید: یکی از تکنیک‌های موثر در بازاریابی تلفنی، مشتاق کردن مشتری برای دریافت خدمات است. برای مثال تصور کنید که خدمات شما تبلیغات آنلاین افزایش فروش بوده و مشتری شما دارای یک وب‌سایت است؛ در این صورت می‌توانید خیلی واضح به مشتری خود بگویید که با استفاده از تبلیغات می‌توانیم رتبه‌ی یک گوگل را برای شما به دست بیاوریم و با این کار فروش شما چندین برابر خواهد شد. قطعا مشتری برای ادامه‌ی صحبت شما بسیار مشتاق خواهد شد.

    مکالمه خود را کوتاه کنید: یکی از مواردی که می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد، مکالمه‌ی طولانی است زیرا در این صورت مشتری از صحبت‌های شما خسته شده و به دنبال راهی برای خلاص شدن از دست شماست! پس باید اطلاعات خود را به‌صورت کوتاه و کاربردی بیان کنید تا هدف شما کاملا مشخص باشد.

    از voip و تلفن ابری استفاده کنید: یکی از کاربردترین نکاتی که می‌تواند باعث افزایش فروش و بازاریابی بهتر باشد، استفاده از voip و تلفن ابری است، در واقع با استفاده از این سیستم هیچ محدودیتی ندارید و می‌توانید تنظیمات پیشرفته‌ی خود را انجام داده تا بدون نیاز به منشی اقدام به بازاریابی تلفنی کرده و بهترین بازخورد را دریافت کنید. در واقع این سیستم به‌صورت اتوماتیک تمامی موارد لازم را انجام می‌دهد و فقط نیاز به انجام تنظیمات اولیه دارد که این تنظیمات بسیار ساده است.

 

مطالب مرتبط:  کاربرد های مرکز تلفن ابری برای رستوران ها و هتل ها

 

در این مقاله به 5 تکنیک موثر در بازاریابی تلفنی اشاره کردیم که با استفاده از آن‌ها می‌توانید بازخورد خود را از این نوع بازاریابی چندین برابر کنید. این نکته را در نظر داشته باشید که اگر قصد استفاده از voip و تلفن ابری را دارید می‌توانید با شماره‌های درج‌شده در نیکاتک  تماس بگیرید و از مشاوره تخصصی کارشناسان ما بهره‌مند شوید.

مزایای نیکاتک  برای دورکاری

امروزه دورکاری به یکی از مهم‌ترین موضوعات در رابطه با مسئله‌ی کسب‌وکار تبدیل‌شده است. در این بخش قصد داریم برای شما عزیزان این موضوع را به‌طور کامل با تمام مزایایی که دارد، بررسی کنیم. همچنین قصد داریم در ادامه‌ی این مقاله از مزیت‌هایی که مرکز تلفن ابری نیکاتک  در موضوع کسب‌وکار، به‌ویژه دورکاری دارد نیز صحبت کنیم.

دورکاری کردن (TELEWORK) عبارت است از توافقی که بین مدیر و پرسنل شکل می‌گیرد. طبق این توافق‌نامه، از جانب مدیر مجموعه‌ای از وظایف به فرد تعلق می‌گیرد که آن شخص موظف به انجام آن در مدت‌زمان مشخص اما در مکان دلخواه است. دورکاری شامل سه دسته‌ی کلی تمام‌وقت، نیمه‌وقت و موردی است که هرکدام تعریف مختص به خود رادارند.

دورکاری تمام‌وقت: در این مدل از دورکاری، کارمند تمام‌وقت خود را در خانه (هر مکانی غیر از محل کار) مشغول کار است و تمام وظایف خود را در خارج از محل کار انجام می‌دهد. این مدل از دورکاری، گاهی بانام کار در منزل شناخته می‌شود.

دورکاری نیمه‌وقت: کارمند در این حالت باید برخی از وظایف خود را در خارج از محیط کار انجام دهد، اما تعداد روزهایی که در محیط کار حاضر می‌شود نسبت به دورکاری تمام‌وقت بیشتر است و شاید هرچند وقت یک‌بار، کارمند باید دور از محیط، دورکاری انجام دهد.

دورکاری موردی: این مدل از دورکاری به معنی انجام ندادن دورکاری به‌طور منظم است؛ یعنی کارمند بر اساس شرایط ویژه‌ای که گاهی اوقات اتفاق می‌افتد، مجبور به انجام برخی از وظایف از داخل منزل می‌شود. برای مثال ممکن است به دلیل یک پروژه‌ی مهم که نیاز به تمرکز دارد، دیگر حضور فیزیکی مهم نباشد و از فرد خواسته شود کار خود را در محیط منزل با دقت بیشتر انجام دهد.

مطالب مرتبط:  اهمیت ضبط مکالمات تلفنی در مرکز تلفن ابری

مزایای نیکاتک  برای دورکاری

اگر بخواهیم یک تعریف جامع و کامل از مرکز تلفن ابری نیکاتک داشته باشیم، می‌توانیم بگوییم یکی از کاربردی‌ترین و سریع‌ترین روش‌های ایجاد تلفن گویا است که مزایای و خدمات زیادی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

برای مثال یکی از ویژگی‌هایی که نیکاتک  برای شما دارد، برقراری تماس تلفنی بدون حضور در دفتر یا محل خاص است، شما می‌توانید اهمیت این موضوع رازمانی متوجه شوید که در شرایط کنونی که برای کشورمان ایجادشده و ویروس کرونا بسیاری از کارها را مختل کرده است، افراد زیادی هستند که برای انجام امور کاری خود نیاز به برقراری ارتباط با مشتری دارند و توانسته‌اند به‌راحتی با استفاده از تلفن گویای نیکاتک کار خود را انجام دهند.

یکی از مزایای فوق‌العاده‌ای که مرکز تماس نیکاتک در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد، پنل گزارش‌گیری برای مدیران است که می‌توانند تمام اطلاعات تماس کارمندان را مدیریت کنند. این پنل قابلیت جست‌وجوی پیشرفته و دریافت خروجی را دارد.

مزیت‌های این مرکز تلفن ابری، به اینجا ختم نمی‌شود و برای شما خدمات ویژه‌ای را فراهم کرده است؛ برای مثال شما می‌توانید برای کار خود یک خط ثابت 021 تهیه کنید و این موضوع هیچ وابستگی به محلی که زندگی می‌کنید،ندارد. از طرفی امکان ایجاد صف تماس برای شما وجود دارد، یعنی مشتریان برای لحظاتی در صف انتظار قرار می‌گیرند و پس از مدت‌زمان کوتاهی به اولین اپراتور در دسترس وصل می‌شوند.

یکی دیگر از کارآمدترین مزایای تلفنچی، ایجاد تماس‌های هم‌زمان است. یعنی یک اپراتور می‌تواند کانالی را در جهت پاسخگویی به چندین تماس در لحظه ایجاد کند و به چندین کاربر هم‌زمان جواب دهد، همچنین امکان ضبط تماس و مکالمه‌ی انجام‌شده برای اپراتور ممکن است که می‌توان از آن برای سنجش کیفیت و موارد این‌چنینی استفاده کرد، هرچند که امکان نظرسنجی برای افراد در انتهای تماس نیز ایجادشده است.

بنابراین اگر شما به دنبال دورکاری هستید،می‌توانید برای تسهیل فرایند کاری خود، به سایت نیکاتک مراجعه کرده و در راستای کار خود یک تلفن گویا با بیشترین امکانات موجود را تهیه کنید تا انجام امور برای شما در ساده‌ترین حالت ممکن رخ دهد.

اگر برای استفاده از خدمات نیکاتک نیاز به دریافت مشاوره دارید، می‌توانید با شماره‌های درج‌شده در سایت تماس بگیرید و از مشاوره‌ی تخصصی کارشناسان ما بهره‌مند شوید.

مطالب مرتبط:  مزایای نسل جدید تلفن گویا (ٰVOIP)

از تلفن گویا بیشتر بدانیم!

امروزه دیگر نیازی به خریداری و نصب سخت‌افزارهای خاص یا تلفن ثابت جهت برقراری ارتباط وجود ندارد و می‌توانید در کمترین زمان ممکن، یک خط ثابت را به همراه تمام امکانات ارتباطی سیستم تلفن گویا در اختیار بگیرید. حتما برایتان اتفاق افتاده است، زمانی که شماره‌ی یک سازمان یا شرکتی را می‌گیرید، به‌ جای شنیدن پاسخ از اپراتور مربوطه با صدای ضبط‌ شده‌ای روبه‌رو می‌شوید؛ این پیغام توسط نرم‌افزار تلفن گویا یا پیام‌گو ضبط ‌شده است که یک سیستم پاسخگوی 24 ساعته، جهت برقراری ارتباط با بخش‌های مختلف یک شرکت و سازمان است.

 

آماده ‌سازی چنین سیستمی سبب شده است که بسیاری از نیازهای افراد، بدون مراجعه و تنها با یک تماس برطرف شود، این امر سبب صرفه‌جویی در زمان برای مشتری و اپراتور است. تماس تلفنی یکی از روش‌های محبوب برقراری ارتباط به‌حساب می‌آید که همیشه نسبت به روش‌های دیگر، ترجیح داده ‌شده است؛ بنابراین قابل‌اعتماد بودن تلفن گویا، می‌تواند باعث افزایش سطح کیفی ارائه‌ی خدمات و جلب رضایت مشتری شود.

درصورتیکه تمایل دارید از تفاوت بین تلفن ابری (VoIP) و سانترال آگاه شوید

 

راه‌اندازی سیستم تلفن گویای VOIP

 

شما برای راه‌اندازی این سیستم تلفن گویا، باید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

 

    در اولین قدم شما نیاز دارید، مرکز تلفن IP-PBX را راه‌اندازی و نصب کنید؛ برای این کار دو راه پیش روی شما قرار دارد؛ اولین راه استفاده از یک مرکز تلفن IP-PBX سخت‌افزاری است. نمونه‌های مختلفی از این دستگاه وجود دارد که قابلیت آن‌ها در موردهای متفاوتی چون شخصی‌سازی، گزارش‌گیری و ظرفیت خطوط شهری و داخلی تفاوت دارند.

    دومین راه پیش روی شما، نصب مرکز تلفن بر روی کامپیوتر است، سروری که برای این کار انتخاب می‌کنید باید متناسب با حجم تماس‌های سازمان باشد. سرور مورداستفاده‌ی شما می‌تواند از نوع مجازی یا فیزیکی باشد، همچنین برنامه‌های مختلفی چون استریسک، الستیکس و فری‌پی‌بی‌ایکس برای این منظور طراحی‌شده‌اند.

    مرحله‌ی دوم، پیکربندی سرور IP-PBX است که این پیکربندی شامل تنظیم خطوط شهری و داخلی، IVR ها و موارد دیگر است. در این مرحله شما باید یک روش برای اتصال خطوط شهری به IP-PBX انتخاب کنید که روش‌های موجود شامل گیت‌وی (Gateway VOIP)، برد تلفنی ویپ (Telephony Card VOIP) و پورت‌های IP-PBX است که مورداستفاده قرار می‌گیرد.

    در مرحله‌ی آخر شما باید شماره‌های داخلی که در IP-PBX تعریف‌ شده است را در تلفن افراد تنظیم کنید تا قادر به برقراری ارتباط با آن‌ها شوید. دستگاه‌های تلفنی که در ویپ استفاده می‌شود می‌توانند نرم‌افزاری یا سخت‌افزاری باشند. همچنین با روش‌هایی که گفته می‌شود می‌توانید یک تلفن ویپ راه‌اندازی کنید؛ برای مثال با استفاده از یک تلفن معمولی (آنالوگ) می‌توانید در راحت‌ترین حالت، آن را به سیستم ویپ تبدیل کنید، همچنین IP-Phone و SoftPhone ها نیز قابلیت تبدیل به ویپ را نیز دارند.

 

مطالب مرتبط:  11 راز موفقیت در کسب و کار و زندگی شخصی

 

شاید شما هم پس آشنایی با نحوه‌ی راه‌اندازی این سیستم از انجام آن صرف‌نظر کرده باشید، اما نگران نباشید. نیکاتک سیستم تلفن گویا را با کمترین زحمت و کمترین هزینه در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد. در واقع برای در اختیار داشتن تلفن گویا نیازی به انجام مراحل دشوار نیست و کافی است وارد سایت نیکاتک شوید و درخواست خود را ثبت کنید. همچنین اگر نیاز به دریافت مشاوره دارید،

می‌توانید با شماره‌های درج‌شده در نیکاتک تماس بگیرید و از مشاوره‌ی رایگان کارشناسان ما بهره‌مند شوید.

تفاوت بین تلفن ابری و سانترال

مقایسه تلفن ابری با سانترال

ممکن است همه‌ی ما در دنیای اطرافمان با دو کلمه‌ی تلفن ابری و سانترال مواجه شده باشیم، اما اکثر افراد اطلاعات چندان زیاد و دقیقی از این دو موضوع ندارند؛ بنابراین در ابتدا، برای مقایسه‌ی تلفن ابری با سانترال، نیاز است تعریفی مجزا از هرکدام بدانیم و سپس با توجه به ویژگی‌های هرکدام، به نقاط شباهت و تفاوت این دو شبکه بپردازیم.

سانترال

سانترال یا مرکز تلفن، یک دستگاه به‌حساب می‌آید که باعث بهبود بخشیدن به یک سازمان و افزایش کنترل بر فعالیت‌های آن سازمان می‌شود. در ایران 4 دسته‌ی متفاوت وجود دارد که به‌عنوان دستگاه‌های سانترال شناخته می‌شوند؛ این 4 دستگاه شامل، پاناسونیک (PANASONIC)، ان ای سی (NEC)، سیسکو (CISCO) و سانترال‌هایی که توسط ASTERIX برنامه‌نویسی می‌شوند. سانترال از ویژگی‌های بالایی برخوردار است و با توجه به ویژگی‌هایی که هر مدل دارد، تفاوت قیمت در انواع آن دیده می‌شود؛ در ادامه به بررسی برخی از ویژگی‌های آن می‌پردازیم.

در این مرکز تلفن شما امکان مشاهده کالر آی‌دی (Caller id) یا شماره‌ی تماس فرد رادارید.

قادر به تنظیم اپراتور (تلفن گویا) برای سانترال هستید.

 امکان اتصال به تلفن‌هایی با برندهای مخصوص سانترال، یعنی اگر انتخاب شما سانترال پاناسونیک است، تلفن شما نیز باید از این برند باشد.

سانترال توانایی پشتیبانی از خط‌های آنالوگ (خط‌های هشت‌رقمی مخابرات) را دارد.

تلفن ابری

در بخش تلفن ابری می‌توانیم به سراغ VOIP که مخفف کلمه‌ی (Voice Over Internet Protocol) است، برویم که برای اولین بار در ایران توسط مرکز تلفن ابری، نیکاتک ارائه داده شد؛ که در ادامه به برسی برخی از ویژگی‌های آن می‌پردازیم.

مطالب مرتبط:  تماس‌ های Wangiri چیست؟ آیا می تواند مشکل ساز شود؟

 

از Voip برای انتقال صوت استفاده می‌شود، به‌نوعی می‌توان گفت که ویپ، یک صوت بر بستر IP یا همان شبکه‌های کامپیوتری است که وظیفه‌ی آن انتقال صوت است. یکی از ویژگی‌های تکنولوژی ویپ، نیاز نداشتن مداوم به اینترنت است و متقاضی می‌تواند به‌صورت مستقل از اینترنت، از آن استفاده کند.

تا به اینجا به برسی دو مدل از نحوه‌ی برقراری ارتباط پرداختیم و اکنون تا حدودی می‌دانیم که هرکدام چیست و چه ویژگی‌هایی دارند. نیکاتک (مرکز تلفن ابری) خدمات بسیار گسترده‌ای در این حوزه ارائه می‌دهد که در ادامه قصد داریم تا مزایای استفاده از تلفن ابری در مقایسه با سانترال را شرح دهیم:

 

    کاهش هزینه‌های تماس: در مدل Voip شما می‌توانید با هزینه‌ی به نسبت کمتری با مقصد موردنظرتان تماس برقرار کنید، همچنین تماس‌های داخلی و خارجی بین شعب مشترک، کاملا رایگان حساب می‌شود؛ اما در سانترال این‌گونه نیست و شما باید هزینه‌ی تماس‌های خود را با توجه به نرخ هزینه‌های مخابراتی بپردازید که این موضوع برای شرکت‌هایی که در تماس با جاهای مختلف هستند، هزینه‌ی سنگینی را رقم می‌زند.

    کابل‌کشی شبکه: شما برای راه‌اندازی سانترال خود، به سیم‌کشی اختصاصی نیاز دارید اما در Voip دیگر نیازی به سیم و کابل نیست و می‌تواند بدون استفاده از این موارد به شبکه متصل شود؛ پس می‌توان گفت شما درراه اندازی آن، دیگر نیازی به پرداخت هزینه برای سیم‌کشی و تهیه کابل ندارید.

    افزایش ظرفیت: اگر شما قصد افزایش خطوط تلفن و شماره‌های داخلی خود رادارید، باید به این نکته که در ابتدا ظرفیت سانترال یا Voip خود را افزایش دهید، دقت داشته باشید؛ در سانترال، شما برای انجام چنین کاری باید ماژول‌های گران‌قیمتی را خریداری کنید اما در ویپ این کار برای شما هیچ هزینه‌ای نخواهد داشت و شما تنها با استفاده از برنامه‌های نرم‌افزاری قادر به انجام آن خواهید بود.

 

مطالب مرتبط:  مزایای نسل جدید تلفن گویا (ٰVOIP)

 

در این مقاله به بررسی سانترال و تلفن ابری پرداختیم، نیکاتک از اولین سایت‌هایی ارائه‌دهنده‌ی تلفن ابری ویپ در ایران است که یک مرکز تلفن پایدار، ساده و کم‌هزینه به‌حساب می‌آید. این مرکز تلفن ابری امکانات و خدمات ویژه را برای کاربران در نظر گرفته است. خدماتی چون صف تماس، ضبط تماس، تماس‌های هم‌زمان، منشی تلفنی، نظرسنجی تلفنی، صندوق صوتی و موارد دیگری در سایت نیکاتک، در جهت استفاده‌ی کاربران قرارگرفته است که می‌توانید با بازدید از این سایت به این موضوعات پی ببرید و از واقعیت آن مطمئن شوید.

 

همچنین اگر نیاز به دریافت مشاوره تخصصی دارید، می‌توانید با شماره‌های درج‌شده در قسمت تماس باما، ارتباط برقرار کنید و از مشاوره رایگان کارشناسان ما بهره‌مند شوید.

مزایای مرکز تماس ابری نیکاتک

امروزه با رشد کسب و کارهای کوچک خانگی و کارگاهی، همچنین نیاز به مدیریت بهتر تماس‌های درونی و بیرونی، سازمان‌ها و افراد گرایش به استفاده از مرکز تماس ابری و خدمات تلفن سانترال و VoIP پیدا کرده اند. تلفن‌های داخلی تحت شبکه و اینترنتی دارای مزایایی هستند که موجب محبوبیت این نوع از سرویس تلفنی شده است. نیکاتک با در نظر گرفتن نیازهای کاربران، اقدام به طراحی و راه اندازی سرویس تلفن ابری VoIP کرده که برای انواع کسب و کارهای اینترنتی، سازمان‌های کوچک و بزرگ قابل استفاده و بهره برداری است.

مزایای مرکز تماس ابری نیکاتک

 

از مزایای مرکز تماس ابری نیکاتک می‌توان به امکان جابجایی سرویس بدون نیاز به بستر سیم مسی و یا تغییر شماره اشاره کرد. این مهم خصوصا در رابطه با دفاتر کوچک اداری، یا شرکت‌های شعبه دار و غیر متمرکز، بسیار کارآمد بوده و موجب کاهش هزینه‌های آتی شرکت خواهد شد. همچنین پنل مدیریتی نیکاتک به صورت کاربرپسند و با رابط کاربری ویژه طراحی شده که به کاربران اجازه می‌دهد بدون نیاز به دانش اضافه، یا استخدام و بکارگیری نیروی فنی VoIP کلیه نیازهای جاری خود را بر بستر شبکه تلفنی خود برطرف سازد.

 

نیکاتک به شما اجازه می‌دهد به راحتی نسبت به تعریف داخلی‌های مورد نظر خود اقدام کنید، و کلیه خدمات مشابه با تلفن‌های سانترال را روی شبکه ابری نیکاتک داشته باشید. ویژگی افزوده این طرح بر تلفن‌های سانترال و شبکه‌های محلی، امکان برقراری تماس داخلی بین دفاتر در نقاط مختلف جغرافیایی بدون نیاز به سیم کشی و استفاده از تجهیزات خاص و فقط بر بستر اینترنت است.

مطالب مرتبط:  Call Forwarding چیست و چه قابلیت ‌هایی دارد؟

هزینه راه اندازی به صرفه

 

هزینه راه اندازی سرویس تلفن ثابت ابری، برای کاربران در مقایسه با سرویس‌های محلی VoIP و سیپ ترانک، در حدود یک پنجم تا یک دهم خواهد بود، که این یکی از مهمترین مزایای استفاده از سرویس‌های ابری است که در دنیا با رشد صعودی مورد استقبال همگان قرار گرفته است.

 

پنل مدیریت نیکاتک، علاوه بر امکان مدیریت سیستم تلفن، به شما امکان ایجاد ساختارهای کنترلی، زمان بندی و پایشی می‌دهد. از جمله این امکانات می‌توان به تعریف زمان کاری، ایجاد سرویس تلفن گویا بدون داشتن تخصص و فقط با چند کلیک ساده اشاره کرد. همچنین نیکاتک  می‌تواند برای مراکز تماس مورد استفاده قرار بگیرد، و امکانات نظر سنجی و ارتباط مشتریان تعبیه شده در بستر مدیریت آن به سازمان و دفاتر کاری اجازه پایش و نظارت بیشتر بر ارتباطات ورودی خود را خواهد داد.

 

شماره خط نیکاتک همانند شماره خط‌ های ثابت بوده و با پیش شماره 021 ویا سایر پیش شماره ها قابل تهیه است. شما می‌توانید به راحتی از این شماره ثابت حتی در استان‌های خارج از پیش شماره استفاده کنید که این از دیگر مزایای سرویس تلفن ابری نیکاتک  است. همچنین امکان دایورت کردن تلفن، و مدیریت ارجاع تماس‌ها موجب انعطاف پذیری حداکثری سرویس تلفن شما می‌شود که در بعضی موارد در مورد خطوط شهری و VoIP محلی غیر قابل اجرا است.

تلفن VoIP اینترنتی نیکاتک  برای سازمان‌ ها و شرکت‌ ها

با توسعه و رشد سریع دامنه فعالیت و مشتریان سازمان‌ها، نیاز ارتباطی نیز به طور چشمگیری گسترش پیدا کرده است. انعطاف پذیری و امکان توسعه شبکه تلفنی سازمان از جمله نیازهای اساسی و اولیه هر شرکت و بنگاه فعال در حوزه‌های متفاوت است و این امر موجب گرایش شرکت‌ها به استفاده از خدمات VoIP و سیپ ترانک شده که به بهترین شکل ممکن نیاز توسعه و انعطاف پذیری شبکه داخلی و خارجی تلفن سازمان را رفع می‌کند.

ویژگی‌های خطوط VoIP نیکاتک

 

شرکت نیکاتک با درک این نیاز و چالش‌های موجود در حوزه VoIP و  سیپ ترانک ( Sip Trunk ) اقدام به ارائه این خدمات بر روی بستر اینترنت به کلیه افراد، ارگان‌ها، سازمان‌ها نموده است. از جمله ویژگی‌های خطوط VoIP نیکاتک می‌توان به امکان جابجایی سریع بدون نیاز به بستر خطوط مسی تلفن، قابلیت انعطاف پذیری بالا با ایجاد خطوط داخلی متفاوت، مدیریت تلفن‌ها بر اساس شماره ورودی، زمان و سطح دسترسی اشاره کرد.

هزینه مناسبتر با امکانات بیشتر

 

خدمات VoIP نیکاتک  تماما بر بستر ابری و روی سرورهای این شرکت فعال است، از اینرو نیاز به سرور اختصاصی، سیم کشی داخلی و حتی جذب و استخدام نیروی انسانی متخصص سانترال و VoIP را برای سازمان و شرکت‌ها برطرف می‌سازد. استفاده از شبکه ابری VoIP نیکاتک راهکاری برای شرکت‌ها و سازمان‌های دارای شعبات و کارگاه‌های مجزا است تا ارتباط درون سازمانی به بهترین شکل و با کمترین هزینه ممکن شود، از این رو شما می‌توانید با پنل مدیریت یکپارچه نیکاتک بدون نیاز به دانش تخصصی در زمینه تلفن‌های تحت شبکه و سیپ ترانک، نسبت به تعیین داخلی‌ها، ورودی تماس‌ها و کلیه دستورات قابل اجرا بر روی شبکه‌های محلی تلفن VoIP با هزینه بسیار کمتر و اطمینان بسیار بالاتر نسبت به نوع محلی اقدام کنید.

مطالب مرتبط:  تفاوت بین تلفن ابری و سانترال

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *